Social Dude

Internet Technology
Размер на шрифта: +

Азаренка срази Фицмайнер

Световната номер едно Виктория Азаренка премина без особени проблеми втори кръг на тенис турнира Ролан Гарос, след като срази своята опонентка Дина Фицмайнер в два сета.

Въпреки, че победата на беларускинята в първи кръг срещу Алберта Брианти дойде много трудно, Вика не срещна никакви проблеми в мача си с квалификантката Фицмайнер.

Азаренка спечели даде само по един единствен гейм на германката в отделните сетове и я победи при резултат 6-1 6-1 за по-малко от час игра на кортовете в Париж.

Фицмайнер имаше минимални шансове за победа, които допълнително бяха минимизирани от 29-те непредизвикани грешки на германката. Дебютантката в тенис турнира от Големия Шлем успя да спечели първия гейм, но след това Азаренка се мобилизира и взе следващите 11 поредни гейма.

Фицмайнер успя да вземе гейм и от втория сет, за да избегне загуба на нула, но скоро беларускинята стигна до крайната победа. В трети кръг тя ще срещне Александра Возняк, която се наложи над Дзен Джи също в два сета, при резултат 6-2 6-4.

След мача световната номер едно при жените разкри пред журналистите в Париж:

„Днес със сигурност играта ми бе много по-добра. Аз наистина не познавах своята опонентка и ми отне няколко гейма за да разбера каква е играта и.”

„След няколко изиграни гейма успях да намеря своя ритъм и определено играх много по-добре през днешния ден.”

Междувременно стана ясно, че победителката от Откритото Първенство на САЩ Саманта Стосър също е успяла да преодолее втори кръг, след като се наложи над Ирина Фалкони с 6-1 6-4.

Представителката на Словакия Доминика Цибулкова също премина втори кръг, като победи Ваня Кинг с 6-0 6-2.