Зареждане на корица... Преместете корицата за да позиционирате отново

Азаренка срази Фицмайнер

Световната номер едно Виктория Азаренка премина без особени проблеми втори кръг на тенис турнира Ролан Гарос, след като срази своята опонентка Дина Фицмайнер в два сета.

Въпреки, че победата на беларускинята в първи кръг срещу Алберта Брианти дойде много трудно, Вика не срещна никакви проблеми в мача си с квалификантката Фицмайнер.

Азаренка спечели даде само по един единствен гейм на германката в отделните сетове и я победи при резултат 6-1 6-1 за по-малко от час игра на кортовете в Париж.

Фицмайнер имаше минимални шансове за победа, които допълнително бяха минимизирани от 29-те непредизвикани грешки на германката. Дебютантката в тенис турнира от Големия Шлем успя да спечели първия гейм, но след това Азаренка се мобилизира и взе следващите 11 поредни гейма.

Фицмайнер успя да вземе гейм и от втория сет, за да избегне загуба на нула, но скоро беларускинята стигна до крайната победа. В трети кръг тя ще срещне Александра Возняк, която се наложи над Дзен Джи също в два сета, при резултат 6-2 6-4.

След мача световната номер едно при жените разкри пред журналистите в Париж:

„Днес със сигурност играта ми бе много по-добра. Аз наистина не познавах своята опонентка и ми отне няколко гейма за да разбера каква е играта и.”

„След няколко изиграни гейма успях да намеря своя ритъм и определено играх много по-добре през днешния ден.”

Междувременно стана ясно, че победителката от Откритото Първенство на САЩ Саманта Стосър също е успяла да преодолее втори кръг, след като се наложи над Ирина Фалкони с 6-1 6-4.

Представителката на Словакия Доминика Цибулкова също премина втори кръг, като победи Ваня Кинг с 6-0 6-2.